Definice Moventa

Rychlost, rozsah, specializace, ochrana, nízké náklady

Moventum a.s. je platforma poskytující plný servis ve sféře podílových fondů, svým rozsahem umožňuje naplno pokrýt veškeré investiční požadavky klientů v dané oblasti. Moventum poskytuje technologickou platformu, která uceleně integruje nástroje sjednávání obchodů se systémy vypořádání obchodů, a umožňuje tak přímý obchodní postup při vzájemných fondových transakcích. Jednotná infrastruktura back-office poskytuje zákazníkům konsolidovaný přehled stavu jejich účtu.

Společnost Moventum etablovala pobočku v Německu v roce 2002 a v Rakousku v roce 2008. Díky těmto distribučním agenturám Moventum aktivně prosazuje na trhu své služby front-office. Od roku 2014 je v České republice servisním partnerem společnosti Czech Investment Services s.r.o. a od roku 2016 i naší dceřiné společnosti Slovak Investment Services pro region Slovenské republiky. Je autorizována jako Professionnel du Secteur Financier (PSF) se sídlem v Lucembursku. Registrovaný subjekt podléhá požadavkům lucemburského finančního úřadu – Commission de Surveillance du Secteur Financier (CSSF) – a lucemburským zákonům o bankovním tajemství.

Hotovost na depozitním účtu je pojištěna v souladu s platnými zákony a směrnicemi v rámci EU

Moventum je členem Association pour la Garantie des Dépôts, Luxembourg (AGDL). Všechny cenné papíry i finanční hotovost jsou deponované u depozitáře – investiční banky Banque de Luxembourg. Původ této banky se datuje až do roku 1920 a její historie je úzce spjata s růstem a rozvojem Lucemburska jako finančního centra. Banque de Luxembourg se v průběhu své existence stala jednou ze současných nejdůležitějších finančních institucí v Lucembursku, což potvrdila v roce 2016, kdy byla dekorována jako nejlepší privátní banka v Lucembursku.

Aktuality

Kariéra

Zhodnoťte svoji kariéru
na správném místě

Staňte se s námi specialisty
na investice.

Číst více